Цікаві факти про каву
Цікаві факти про каву
Кава з давно приваблювало людей неповторним смаком і ароматом. Але при цьому історію цього незвичайного напою знають не всі. Пропоную відкрити завісу таємниці витонченого продукту.
ВІД МАЛЕНЬКОГО ДО ВЕЛИКОГО
Кавове дерево належить до роду вічнозелених рослин роду маренових. У природі можна зустріти близько 73 видів цієї рослини. Вони можуть бути представлені як карликовими кущиками, так і 10-ти метровими велетнями. Для зручності збору врожаю плантації формують переважно з кущів які не перевищують 1-1,5 метра. Рослини дають урожай у вигляді червоних ягід розміром з журавлину, в середині яких знаходяться кавові зерна.
ПРАВЛЯЧИЙ ДУЕТ
У промислових масштабах використовують лише два види кавових дерев. За різними оцінками, на них припадає 98% всього виробленого кави. Цей обсяг розподіляється таким чином: 70%-Арабіка, 30%-Робуста. Решта 2%-це Ліберіка, Ексцельза, Мокка.
Арабіка і Робуста два різних ботанічних виду кави. Якісніше по цім параметрам прийнято вважати Арабіку. Напій, який можна отримати з її зерен, буде міцним з кислинкою, при цьому дуже м'яким на смак. Оскільки Арабіка містить більше ефірних масел, то її аромат значно сильніше.
Робуста має більш грубий гіркий смак, оскільки містить більше кофеїну. Беззаперечною перевагою даного сорту можна вважати її високу екстрактивність. Після обробки Робуста краще зберігає свої природні якості. Зерна цього сорту менше за розмірами, ніж зерна Арабіки.
КУЛЬТУРА ВИРОЩУВАННЯ
Кава - багаторічна рослина, здатне активно давати плоди протягом 20-30 років. Після цього врожайність значно знижується, але при цьому дерево здатне прожити до 200 років. Масовий збір урожаю залежить від кліматичної зони, але як правило починається через 4-5 років після посадки у Арабіки і через 2-3 роки у Робусти. Одне кавове дерево здатне дати від 0,5 до 3 кг. врожаю за рік. Запилювати рослини можуть самостійно, але з допомогою бджіл цей процес буде значно ефективним і результативним, оскільки урожай може збільшиться вдвічі. На збільшення врожайності позитивно впливає і наявність інших квітучих рослин на кавових плантаціях.
НЕЛЕГАЛЬНЕ ПОЧАТОК СВІТОВОГО ЦАРСТВА
На сьогоднішній день вирощуванням кави займаються понад 65 країн світу. При цьому всі плантації знаходяться в тропічному поясі земної кулі. Найбільшим імпортером вважається Бразилія, яка виробляє 1/3 всього обсягу. Цікаво, що перші саджанці сюди були завезені контрабандним шляхом з Парижа. У трійку лідерів входить Колумбія, яка виробляє близько 15% всього обсягу кави, і В'єтнам, який вважається найбільшим постачальником сорту Робуста.
ЧАЙ АБО КАВУ?
Обсяг споживання кави у світі досить стабільний і зростає не більше 2-3% в рік. За кількістю кави, що припадає на одного жителя, лідером є Швеція, США, Фінляндія і Данія. Ці країни найбільші імпортери кави. У скандинавських країнах на одного жителя припадає 11-12 кг кави в рік. Безперечно, ці держави належать до "кавових" країн. У США, наприклад, споживання чаю становить чверть споживання кави. У Франції на кожного жителя припадає 5,5 кг кави в рік, частина чаю значно нижче. В "чайної" Англії споживання кави становить лише 0,68 кг в рік на одного жителя.
МИСТЕЦТВО ОБСМАЖУВАННЯ
Важливим етапом в отриманні смачного і ароматного напою є обсмажування кавових зерен. Правильне обсмажування ― це мистецтво і наука одночасно. Зелені кавові зерна обсмажують при температурі від 188°C до 232°C, після чого втрачають у масі приблизно 20%, зменшуються в розмірі відповідно від 35% до 60% і набувають колір від світло - до темно-коричневого. Розрізняють три основні ступені обсмажування кавових зерен: Mild ― легка, м'яка, Medium ― середня і Dark ― темна, сильна. Максимально розкрити всі нотки і нюанси конкретного сорту кави дозволяє лише індивідуальне обсмажування. Для цього необхідно враховувати "характер" кожного сорту і строго дотримуватися технології його обробки.
АРОМАТИЗАЦІЯ НА ШЛЯХУ ДО УСПІХУ
Кава цінується за свій унікальний аромат. У пошуках нових смаків араби, які жили на території сучасного Йемену, при заварюванні напою почали додавати до нього різні спеції і прянощі, підсилюючи таким чином смак і аромат. Найбільш поширеними і популярними добавками були кардамон, троянда, імбир і ваніль.
Сейчас для производства ароматизированного кофе используют современные технологии. Кофейные зерна после обжарки обрабатывают специальными маслами и охлаждают. При этом поры в зернах открываются и поглощают большое количество масел.
Профессиональные ароматизаторы для кофе изготавливают из натурального сырья. Они способны сделать напиток более утонченным, добавляя в него пикантные нотки и новые ароматы. Использование ароматизаторов дает возможность создать оригинальные композиции. Наиболее популярные ароматизаторы в мире кофе ― "Ирланский крем" и "Лесной орех"
Якщо ви кавовий гурман і хочете пити справжній кава тоді пропонуємо вам придбати справжній кава в зернах В нашому інтернет магазині на будь-який смак.
Наш вибір Арабіка Кава в зернах "Ирланский Крем" |